poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Veet Ciepły wosk w żelu

Cześć dziewczyny :) dziś o Ciepłym wosku od Veet. Często depiluję nogi woskiem, ale zazwyczaj były to plastry, bardzo rzadko sięgam po maszynkę, właściwie tylko wtedy, kiedy na wosk nie mam czasu. Mamy tutaj wosk zmywalny wodą, więc spokojnie wyczyścimy z niego podłogę, krzesło czy gdzie tam wykonujemy takie zabiegi bez używania oliwki. Podgrzewać można w garnku lub mikrofali, ja wybrałam tą drugą opcję. 30 sekund w mojej mikrofalówce to dla wosku zdecydowanie za długo, wskaźnik długo pozostaje czerwony i niestety trzeba czekać, aż się schłodzi żeby uniknąć poparzenia. Gdy już się ochłodzi to znowu bardzo szybko tężeje i ciągnie się, powstają charakterystyczne "nity" takie jak przy używaniu kleju w pistolecie. Więc trzeba tracić czas na podgrzanie go w trakcie depilacji.
I zawartość nakrętki: instrukcja, szpatułka i materiał, którym usuwa się wosk


Cena tego cuda to około 40 złotych, dla porównania opakowanie plastrów 12 sztuk to 10 złotych. Jeśli tak, jak ja macie na nogach włoski różnej grubości, to niestety te, które są cieniutkie nie zostaną wyrwane. No i trochę bałaganu przy całym używaniu Veet jest. Cała depilacje zajmuje więcej czasu niż przy zwykłych plastrach, wszystko przez to podgrzewanie, zabawę z nakładaniem, jak najcieńszej warstwy wosku. Ilość "szmatek" do wyrywania jest wystarczająca, ale na jedną nogę, na szczęście wciąż miałam stare "szmatki" z innych wosków. 
Ten produkt zdecydowanie nie jest dla mnie, wracam do zwykłych plastrów Sensual lub Tanita, one przynajmniej wyrywają też najcieńsze woski i cały zabieg jest szybszy.
Znacie ten produkt? 

6 komentarzy:

 1. Miałam coś podobnego Veeta ale wyrzuciłam po dwóch użyciach, nie dla mnie taka zabawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz też już wiem, że nie dla mnie :)

   Usuń
 2. Nie miałam, ale to zdecydowanie nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. pojawiają ci się wrosty
  od częstego golenia maszynka moja moje nogi maja kropeczki czerwone właśnie zastanawiam sie nad plastrami ale to pewnie boli

  zaparszam na kreatywny konkurs i rozdanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem pojawiają się wrastające włoski, ale ich nie ruszam, bo jak nabiorą trochę długości to się przebijają bez problemu przez skórę i nie tworzy się stan zapalny. Wiadomo trochę boli, a na pewno pierwsza depilacja najbardziej, bo to nowe uczucie, ale nie ma się czego bać, jakiś wielki ból to nie jest

   Usuń